Tomatoes & Cucumbers
Mini Cucumbers
AED 4.25/250g*Cucumber
AED 5.99Tomato Roma Plum Holland
AED 10.75/250g*Eve Tomatoes Shaker UAE 250g
AED 12.99Tomato Cherry Plum Bucket 500g
AED 19.99Plum Tomatoes Shaker Holland 250g
AED 12.99Tomato Bunch UAE
AED 5/250g*Tomato Local
AED 1.75/250g*Tomato Jordan
AED 1.75/250g*Tomato Cherry Bunch
AED 56.99Cherry Tomato 250g
AED 17.99Tomato Cherry Bunch UAE
AED 8.25/250g*Azura Tomato Cherry Roma Shaker 250g
AED 12.99Pure Harvest Strabena Tomatoes 390 G
AED 19.99
Avocados
Eat Me Avocado Ready to Eat Twin Pack
AED 24.99Avocado Mexico
AED 11.70/300g*Avocado Kenya 1 kg
AED 20.99Hass Avocado Kenya
AED 7.50/300g*Avocado Hass Ready To Eat 2x200g
AED 12.99
Fresh Herbs
Rosemary 20g
AED 7.99Daily Fresh Coriander Powder 250g
AED 2.99Fresh Thyme 20g Pack
AED 7.99
Lettuce & Leafy Greens
Lettuce Iceberg Iran
AED 4.25/250g*Crispy Green Lettuce Pure Harvest UAE 100g
AED 9.99Iceberg Lettuce
AED 9.25/250g*Hearts of Romaine Lettuce 2 Pc
AED 35.99Crispy Red Lettuce Pure Harvest UAE 100g
AED 9.99Mighty Lettuce Mix Pure Harvest UAE 100g
AED 8.99Pure Harvest Rainbow Mix 125 G
AED 9.99Lettuce
AED 9.99Chowchow India
AED 18.99Baby American Kitchen Soy 25pcs
AED 10.99Pure Harvest Baby Spinach 125g
AED 16.99
Potatoes, Carrots & Roots
Potato Russet USA
AED 5.50/250g*Potato Lose Egypt
AED 1.25/250g*Potato Baby
AED 3.75/250g*Potato White Australia
AED 5.50/250g*Tapioca
AED 4.25/250g*Arvi Big India
AED 18.99Cooked Beet Root 1 Pack
AED 18.99Radish White China
AED 12.99Raddish Red 20pcs
AED 6.99Radish White Local
AED 3.25/250g*Beetroot
AED 5/500g*Carrot Australia 1 kg
AED 9.99Sweet Potato
AED 9.99
Onions, Garlic & Ginger
Onion White 1 Kg
AED 15.99Daily Fresh Star Anise
AED 8.50Onion Brown Spain
AED 4/250g*Onion Small
AED 18.99White Onion Iranian
AED 3.25/250g*Onion Clean
AED 1.75/250g*Garlic Lose
AED 17.99Garlic Peeled
AED 21.99Exo Round Anti-Bacterial Ginger Dishwash 500g
AED 3.99Ginger China
AED 17.99Leeks
AED 29.99
Peppers & Chillies
Chilli Green Indian
AED 17.99Daily Fresh Whole Round Chilli
AED 4.50Chilli Long
AED 18.99Chilli Long (American Kitchenoda)
AED 22.99Jalapeno Green Peppers Iran
AED 7/100g*Baby Red Chilli 1 Pack
AED 7.99Capsicum Red UAE
AED 4/200g*Yellow Capsicum UAE
AED 4/200g*Sweet Pepper
AED 12.99Capsicum Orange Local
AED 5/200g*Red Long Capsicum Netherlands
AED 7.80/200g*
Broccoli, Cauliflower & Cabbage
Chinese Cabbage China
AED 14.50/500g*Cabbage Green Local
AED 3.50/500g*Cabbage Red
AED 9.99Broccoli
AED 14/500g*Cauliflower 1 kg
AED 12.99
Beans, Peas & Corn
Beans Green Oman
AED 4/250g*Green Peas
AED 27.99Beans Long
AED 25.99Beans Fine 1 Pack
AED 8.99Sweet Corn
AED 16.99
Courgettes, Eggplant & Squash
Pumpkin Butternut
AED 7.50/500g*Baby Eggplant
AED 14.99Eggplant
AED 7.99Eggplant Long
AED 16.99Baby Marrow Local 1 kg
AED 15.99Pumpkin Red India
AED 8.99
Other Vegetables
Celery Local
AED 3/300g*Zucchini Yellow UAE
AED 10.75/250g*Touri India
AED 19.99Lemon Grass
AED 44.99Asparagus Baby Thailand
AED 11.99Fennel Netherlands
AED 11.25/250g*Mushroom White 250g
AED 9.99Vitamin D Mushrooms UAE 200g
AED 9.99Shimeji Mushroom Brown 1Pack
AED 9.99Okra India
AED 4.75/250g*Okra Local
AED 18.99Lockey Local 1 Kg
AED 12.99