Tomatoes & Cucumbers
Tomato Local
AED 1.75/250g*Plum Tomatoes Shaker Holland 250g
AED 10.99Tomato Jordan
AED 1.75/250g*Tomato Cherry Bunch UAE
AED 6.25/250g*Azura Tomato Cherry Roma Shaker 250g
AED 10.99Cucumber
AED 5.99Tindly Indian
AED 15.99
Avocados
Avocado Mexico
AED 9.90/300g*Hass Avocado Kenya
AED 7.50/300g*Avocado Kenya 1 kg
AED 18.99Avocado Hass Ready To Eat 2x200g
AED 9.99
Fresh Herbs
Daily Fresh Coriander Powder 250g
AED 2.75Rosemary 20g
AED 5.99Drumstick
AED 16.99
Lettuce & Leafy Greens
Chowchow India
AED 16.99Baby American Kitchen Soy 25pcs
AED 9.99Crispy Red Lettuce Pure Harvest UAE 100g
AED 7.99Crispy Green Lettuce Pure Harvest UAE 100g
AED 7.99Mix Salad Pure Harvest UAE 100g
AED 7.99Chicory Red Netherlands
AED 24/300g*Lettuce Iceberg Iran
AED 3.75/250g*Mighty Lettuce Mix Pure Harvest UAE 100g
AED 7.99Lettuce
AED 10.99Pure Harvest Baby Spinach 125g
AED 14.99
Potatoes, Carrots & Roots
Carrot Australia 1 kg
AED 9.99Arvi Big India
AED 17.99Cooked Beet Root 1 Pack
AED 16.99Tapioca
AED 3.75/250g*Raddish Red 20pcs
AED 5.99Beetroot
AED 4/500g*Radish White Local
AED 2.25/250g*Radish White China
AED 8.99Arvi Small China
AED 2.25/250g*Potato Lose Egypt
AED 1.25/250g*Potato Red American Kitchenistan
AED 6.99Sweet Potato
AED 7.99
Onions, Garlic & Ginger
Garlic Lose
AED 12.99Garlic Peeled
AED 16.99Garlic India
AED 1.25/50g*Exo Round Anti-Bacterial Ginger Dishwash 500g
AED 3.99Ginger India
AED 25.99Ginger China
AED 16.99Leeks
AED 29.99Daily Fresh Star Anise
AED 8.50Onion Brown Spain
AED 3.25/250g*Organic Onion Red 500g
AED 21.99Onion White 1 Kg
AED 12.99Onion Clean
AED 1.50/250g*White Onion Iranian
AED 2.50/250g*
Peppers & Chillies
Capsicum Orange Local
AED 4/200g*Capsicum Red UAE
AED 3.40/200g*Yellow Capsicum UAE
AED 5/200g*Sweet Pepper
AED 9.99Daily Fresh Whole Round Chilli
AED 4.50Maya's Whole Kashmiri Chilli
AED 7.99Chilli Red Netherlands
AED 6.30/100g*Chilli Long
AED 16.99Chilli Long (American Kitchenoda)
AED 17.99Chilli Local
AED 1.50/100g*Chilli Green Indian
AED 15.99Baby Red Chilli 1 Pack
AED 6.99Red Long Capsicum Netherlands
AED 7.80/200g*
Broccoli, Cauliflower & Cabbage
Chinese Cabbage China
AED 12.50/500g*Cabbage Spring Netherlands
AED 19.50/500g*Green Cabbage Iranian
AED 2.50/500g*Cabbage Green Local
AED 2.50/500g*Cabbage Red
AED 8.99Cauliflower 1 kg
AED 6.99
Beans, Peas & Corn
Gawar
AED 19.99Beans Green Oman
AED 4.25/250g*Beans Long
AED 23.99Sweet Corn
AED 12.99
Courgettes, Eggplant & Squash
Baby Eggplant Star Ae
AED 2.75/250g*Long Eggplant India
AED 6.25/250g*Eggplant Long
AED 12.99Eggplant
AED 9.99Baby Marrow Jordan
AED 14.99Baby Marrow Local 1 kg
AED 14.99Courgette Grn Local
AED 7.50/250g*Pumpkin White
AED 4.99Pumpkin Butternut
AED 5/500g*
Other Vegetables
Asparagus Baby 18pcs
AED 9.99Asparagus Baby Thailand
AED 9.99Celery
AED 10.50/300g*Celery Local
AED 3/300g*Fennel Netherlands
AED 9.75/250g*Vitamin D Mushrooms UAE 200g
AED 8.99Mushroom White 250g
AED 9.99Shimeji Mushroom Brown 1Pack
AED 7.99Touri India
AED 18.99Banana Curry Green 1 Kg
AED 16.99Artichoke Netherlands
AED 11/250g*Lemon Grass
AED 39.99Galaka Oman
AED 3/300g*Parwal Potal India
AED 4.25/250g*Okra India
AED 4.25/250g*Lockey Local 1 Kg
AED 11.99